Vyhľadávač nábytku a interiérových Biano so svojimi novými funkciami neotáľa. Na prehľadnom marketplace si používateľ vďaka rozličným filtrom s mnohými konkrétnymi parametrami dokáže vytvoriť ponuku takmer na mieru. Aké ďalšie funkcie a novinky prináša  Biano koncovému používateľovi?

V lete Biano oslávilo svoje 6. narodeniny. Má za sebou naozaj dlhú cestu, počas ktorej sa snaží napĺňať svoju víziu o tom, že krásne bývanie môže mať naozaj každý. Nábytok a dekorácie sú vo vyhľadávači používateľom ľahko a prehľadne dostupné. Ponuku a produkty od stoviek slovenských eshopov tu nájdete na jednom mieste. 

Nové technológie uľahčujú nielen samotné vyhľadávanie a prezeranie produktov či už pomocou filtrov, parametrov, cenového radenia a výberu konkrétneho odtieňa z tej-ktorej fabry, ale aj vizuálizáciu a zhmotnenie samotnej predstavy zákazníka o jeho bývaní. Biano sa stáva miestom, ktoré ľudí inšpiruje k tomu, aby sa nebáli si svoj sen o dokonalom bývaní vytvoriť a uskutočniť.

Užitočné funkcie pre používateľov pomáhajú vytvárať ponuku na mieru

Samozrejmosťou webu je textové vyhľadávanie, ktoré pomáha používateľom nájsť presne to, čo hľadajú. Toto vyhľadávanie na Biane pracuje so synonymami, rozozná preklepy a tiež aj našepká najpopulárnejšie filtre vo vyhľadávanej kategórii. Okrem toho tu však nájdete ďalšie pokročilejšie funkcie.

Špecializované filtre

Každá kategória na Biano ponúka svojim navštevníkom výber kritérií, ktoré má ich budúce zariadenia spĺňať. 

Základom sú filtre:

 • výpredaje, doprava zdarma, tovar skladom
 • cenové filtre:
  • lacný
  • najlacnejší
  • luxusný
 • cenové rozpätie
 • farby
 • výrobcovia a značky
 • materiál
 • štýl
 • …. a ďalšie špecifické vlastnosti ako rozmery, vlastnosti a funkcie…

Odporúčanie podobných produktov

Ku každému produktu, na ktorý zákazník klikne so záujmom vidieť jeho detail, používateľ dostane podobné varianty. Ak je jeden konkrétny kúsok vypredaný, existujú ďalšie podobné možnosti, a tak návštevník nemusí z webu odísť.

Visual Search – vyhľadávanie podľa obrázka

Visual Search funguje na princípoch umelej inteligencie, ktorá rozozná predmet a podľa similarí vytipuje kategóriu a ďalšie podobné produkty. Používateľ tak veľmi rýchlo dostane ponuku produktov, po ktorých túži. Môže si spomedzi nich vybrať cenovo najvýhodnejší, pretože hneď pred sebou uvidí ponuku stoviek e-shopov.

https://www.youtube.com/watch?v=If_yNfIVZ_U

Ako funguje funkcia visual search v praxi?

V článku https://www.domovy.sk/cistenie-eko-koze-ako-na-to/ som na obrázku našla sedačku, ktorá sa mi naozaj páči a hodila by sa mi do obývačky. Ako však zistím, kde ju môžem kúpiťť? Nepoznám jej názov, ani výrobcu či eshop. Jediné, čo musím spraviť, je stiahnuť obrázok. Uploadnem ho na Biano a pár sekúnd počkám na to, aby som zistila, či niekto v slovenských eshopoch vyrába alebo predáva podobný kúsok.

Color Picker – farebný hexagon

Novinkou je aj farebný hexagon s ponukou približne 134 farieb, ktoré vznikli rozšírením základných trinástich odtieňov. Používateľ si tak môže vyberať nábytok v konkrétnom odtieni – lososová, vínová, khaki, lila, atď. Vyberať produkt je tak ešte jednoduchšie, pretože presný odtieň dokáže splniť špecifickú predstavu.

Počet farieb v jednotlivých kategóriach sa odvíja od sortimentu – v kategórií kuchynských batérií 134 farieb samozrejme nenájdete, pri obliečkach či kobercoch naopak áno.

Používanie nástroja je jednoduché, stačí kliknúť na “Vyberte konkrétny odtieň”, vybrať jednu zo všetkých dostupných farieb a Biano výber automaticky doplní o podobné farby. 

Biano Studio

A tou najhorúcejšou novinkou je Biano Studio

https://www.youtube.com/watch?v=lcA5NFz7Bwg

Online nástroj, v ktorom si používateľ vyskúša, aký nábytok a doplnky k sebe ladia. Môže otestovať, či farby a produkty, ktoré vybral, k sebe ladia. Môže vizualizovať svoju predstavu dokonalého bývania, ktorú aj zrealizuje, alebo si ju odloží ako visionboard do budúcna. Môže sa inšpirovať návrhmi interiérov od ostatných používateľov a prezrieť si aj ponuku vytopovaných projektov na homepage. 

Biano studio je nielen praktickým nástrojom pre každého, kto túži po dokonalom bývaní, ale je aj miestom, kde sa môže ktokoľvek kreatívne vyžiť a vyskúšať si “prácu” interiérového dizajnéra, feng-shui špecialistu alebo home stagera.

Autor: Simona Porubská

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre