Slovensko je domovom mnohých šikovných ľudí a svedčí o tom aj množstvo startupov, ktoré dobíjajú svet. Doma sa o týchto ľuďoch hovorí veľmi málo. Predstavme si 3 úspešné slovenské startupy. 

BatSuite – prístroj na zlepšenie orientácie nevidiacim

Podobne, ako sa orientujú netopiere, funguje aj tento šikovný náramok. Jeho podstatu tvorí senzor, vytvárajúci odozvu z ultrazvukových vĺn a na základe odrazených ultrazvukových vĺn rozoznáva polohu objektov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 5 metrov. Následne na tieto objekty upozorní používateľa vibráciami alebo zvukovým signálom. Cena by mala byť okolo 100 € a momentálne sa náramok testuje v spolupráci s českou a slovenskou Úniou nevidiacich. 

Ridelo – nabite si smartfón aj počas bicyklovania

Dvaja šikovní študenti vymysleli nabíjačku na smartfóny pre cyklistov. Kým jazdíte na bicykli, nabijete si telefón. 

Cyklonabíjačka Ridelo predstavuje prvú bezkontaktnú nabíjačku na svete pre mobilné zariadenia, ktorá funguje na princípe magnetov. Má zabudovanú powerbanku, vďaka ktorej si baterku vo vašom zariadení nabijete aj vtedy, keď máte práve oddych a na bicykli nesedíte.

Aeromobil – lietajúce auto zo Slovenska

O lietajúcom aute zo slovenskej dielne ste už určite počuli. Slovenský aeromobil si budete môcť už čoskoro zakúpiť. Firma sa vývoju venovala viac ako 25 rokov. 

Finálnu podobu lietajúceho auta si môžete v budúcnosti zaobstarať za cenu v rozpätí od 1,2 po 1,5 milióna eur, čo je približne cena za špičkové luxusné auto.

Zdá sa, že autá nám budú lietať nad hlavou už čoskoro.

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre