Poznáte slovenskú aplikáciu BeeSafe? BeeSafe je mobilná aplikácia pre osobnú bezpečnosť spustená v roku 2015 ako slovenský startup.

Ide o bezpečnostnú službu založenú na polohe, ktorá upozorní členov rodiny a priateľov v prípade, že sa používateľ aplikácie dostane do nebezpečenstva. Aplikácia získala množstvo ocenení. Aplikácia má viac ako 700 stiahnutí a 250 aktívnych prihlásení z viac ako 60 krajín sveta.

BeeSafe založili 20. marca 2015 Peter Stražovec a Michal Kačerík. Projekt sa stal víťazom žilinského Startup Weekendu 2013  a finalistom StartupAwards.SK 2015. Neskôr bola aplikácia uvedená na trh pre Android a iOS. Celý projekt BeeSafe bol tri mesiace v posilňovni a inkubátore The Spot v Bratislave.

BeeSafe uzavrel v novembri 2015 s mestom Piešťany zmluvu o zvýšení bezpečnosti svojho občana prepojením mobilnej aplikácie s platformou polície. Je to prvé mesto, ktoré začalo využívať platformu BeeSafe. Aplikácia sa ďalej snaží pomáhať ľuďom aj v iných slovenských mestách. Mestá môžu používateľov vidieť, iba ak sú v nebezpečenstve. 

Aplikácia BeeSafe získala ocenenie Via Bona, je víťazom slovenského startupu a má aj ďalšie nominácie. 

Aktuálne má aplikácia niekoľko verzií: 

  • BeeSafe Corporate

BeeSafe Corporate je inteligentná mobilná platforma, ktorá zabezpečuje monitorovanie osobnej bezpečnosti zamestnancov počas výkonu práce.

  • BeeSafe Bezpečné mesto

BeeSafe Bezpečné mesto je jednoduchý nástroj pre aktívnu komunikáciu obyvateľov smerom k vedeniu mesta a k polícii.

  • BeeSafe Original

BeeSafe Original je mobilná bezpečnostná aplikácia, ktorá automaticky privolá pomoc v prípade, že sa dostanete do nebezpečenstva.

  • BeeSafe Senior

BeeSafe Senior – Mobilný osobný strážca seniorov – je jednoduchý nástroj na zvýšenie osobnej bezpečnosti seniorov.

Skvelá práca Slovákov!

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre