Sedíte zatvorení doma kvôli škaredému počasiu alebo z iného dôvodu? Snažia sa vaše deti zbúrať byt alebo sa naopak znudené a frustrované povaľujú na gauči? Komplikujú vám vaše povinnosti, ale rozhodne im nechcete dávať do rúk tablet, mobil, zapínať TV či počítačovú hru?

Ak hľadáte správny spôsob ako zaujať deti, vyskúšajte exkluzívnu japonskú stavebnicu LaQ (čítajte „lakjú“)! Deti zabavíte a zároveň im poskytnete kvalitný mentálny tréning. Hra s LaQ má vysoko priaznivý vplyv na detský intelekt. A to je efekt, ktorý sa snaží dosiahnuť každý dobrý rodič.

“LaQ zabáva a vzdeláva, rozvíja jemnú motoriku, kreativitu, logické a technické myslenie, koncentráciu, učí trpezlivosti, a tak rozvíja celkový intelekt detí.”

História vzniku stavebnice LaQ

Príbeh vzniku stavebnice LaQ je veľmi zaujímavý. Možno ste o nej ešte nepočuli, pretože, najmä na slovenskom trhu, je novinkou. No jej zrod siaha až do 80. rokov.

Za týmto dokonalým vynálezom, ktorý ocenia predovšetkým vnímavé deti, stojí pán Hiroshi Kichijo. V súčasnej dobe je prezidentom spoločnosti Yoshiritsu, ktorá jedinečnú stavebnicu LaQ vyrába. Inšpiráciou pre tvorbu netradičnej stavebnice je historické sídlo, v ktorom Hiroshi vyrastal.

Spoločnosť Yoshiritsu uviedla LaQ na trh v roku 1994 a začala ju predávať ako polytechnickú hračku. Neskôr sa dostala aj do hračkárstiev a kníhkupectiev. Po uvedení do predaja mala obrovský úspech, pretože predajcovia hľadali vhodný protipól k rozmáhajúcim sa elektronickým hrám. Stavebnica LaQ sa pre tento účel stala dokonalou. Úspech LaQ neskutočne vzrastal! V súčasnej dobe sa len v Japonsku predáva vo viac ako 2 500 obchodoch.
Exkluzívna japonská stavebnica LaQ získala za svoj edukačný prínos mnohé ocenenia.

Čo všetko stavebnica ponúka?

LaQ kombinuje rôzne spoje a využíva rozličné techniky skladania. Výnimočný klikový mechanizmus zabezpečuje pevné spojenie jednotlivých dielikov.

Všetky časti LaQ stavebnice sú dodávané v 12 farbách7 typoch dielikov.

Súčasťou sú 2 základné dieliky v tvare štvorca a trojuholníka, 2 ploché spojky slúžiace na vytváranie plochých modelov, 120° spojka slúžiaca k tvorbe zaoblených tvarov, 90° spojka a trojsmerná spojka, ktoré slúžia na vytváranie 2D a 3D modelov. K dispozícii sú tiež tri veľkosti špeciálnych Hamacron doplnkov (kolieska a hriadele), slúžiacich predovšetkým na konštrukciu pohyblivých modelov.

Zo stavebnice LaQ sa dá postaviť naozaj čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú.

Odporúčaný vek pre začatie so stavebnicou LaQ je 5 a viac rokov (kvôli obsahu malých častí). Nepochybujeme, že tejto tvorivej hračke sa poteší rovnako dieťa ako aj dospelý.

Pri stavaní budú vaše ratolesti pracovať postupnými krokmi podľa presných návodov, ale čoskoro využijú vlastnú predstavivosť a pustia sa do tvorby svojich originálnych modelov.

Stavebnica LaQ je úžasná v tom, že podporuje v rozvoji detí naozaj to najdôležitejšie. Rozvíja jemnú motoriku, podporuje kreativitu, logické a technické myslenietrénuje trpezlivosť. Výskum dokazuje, že LaQ pomáha zdravému vývoju mozgu stimuláciou ľavej a pravej hemisféry súčasne.

Výhodou je, že poskladaný výtvor je možné ľahko rozložiť stláčaním v dlani, čiže postavený model viete veľmi jednoducho rozobrať. Polámania spojov sa báť nemusíte. Dieliky sú vysoko kvalitné a nič také vďaka tomu nehrozí.

Jedinečný klikový mechanizmus s upokojujúcim zvukom je dôkazom, že pri skladaní postupujete správne. Ďalšou prednosťou LaQ je univerzálnosť tvaru dielikov v každom sete. Môžete ich zmiešať dokopy a vzájomne kombinovať, všetky sú kompatibilné. Rozdiel medzi jednotlivými setmi spočíva len v počte a farebnosti dielikov a v pribalených návodoch.

Na záver pár zaujímavostí

Názov LaQ dostala stavebnica v roku 1993. Písmeno Q v názve znamená slovo „kyuu“, čo je pomenovanie pre guľu. Nie je to náhoda, s touto stavebnicou a jej dielikmi je možné vytvárať i jedinečné guľovitézaoblené geometrické tvary (na rozdiel od iných konkurenčných stavebníc). LaQ našla svoje využitie i v školách, škôlkach a nemocniciach. Je neoddeliteľnou súčasťou vzdelávania detí. Pôsobí terapeuticky pri poruche pozornosti, downovom syndróme a rôznych formách autizmu.

LaQ sa využíva v domovoch dôchodcov ako pomôcka slúžiaca na precvičovanie mozgovej a manuálnej činnosti. Dnes sa táto unikátna skladačka predáva takmer na celom svete. Stáva sa čoraz obľúbenejšou vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na rozvoj kreativity, jemnej motorikycelkový rozvoj intelektu.

Stavebnica LaQ je určite jednou z najlepších hračiek, ktorou môžete deti vo vašej rodine obdarovať. Podporíte v ich intelekte to najdôležitejšie – sústredenosť, sebavyjadrenie, zručnosť, dôslednosť, schopnosť dokončiť prácu, trpezlivosť…

Odporúčame ju všetkým deťom, chlapcom aj dievčatám. Tým, ktoré už majú skladanie rôznych stavebníc v malíčku, ale i tým, ktorých skladačky zatiaľ moc nezaujali. Po vyskúšaní stavebnice LaQ určite zmenia názor. Stavebnica LaQ je vynikajúcim edukačným darčekom, nielen k Vianociam.

www.inotoy.sk

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť

Comments

  1. […] Prečítajte si, čo o našej LaQ stavebnici napísali na portáli hwinfo.sk […]

Nie je možné nechať komentáre