Kúpa kade nie je tou najlacnejšou záležitosťou, ako napríklad kúpa stromčekov. Preto treba byť obozretnejší. Práve kvôli cene predstavuje kaďa investíciu, ktorú si je dobré dopredu poriadne premyslieť. Vyberáte si kúpaciu kaďu a nie ste si istí, ktorá je pre vás najvhodnejšia? Prípadne vás zaujíma, na čo si pri výbere kade dať pozor? V nasledujúcom článku si popíšeme všetky body, ktorých by ste sa mali riadiť pri výbere kúpacej kade.

Konštrukčný materiál kúpacej kade

Ak si vyberáte materiál, z ktorého bude vaša kaďa vyrobená, k dispozícií máte kúpacie kade z lacnejšieho alebo kvalitnejšieho dreva.

Keď sa rozhodnete pre lacnejšiu verziu, je dobre si pamätať, že síce ušetríte peniaze, ale na druhej strane budete musieť každoročne investovať svoj čas a peniaze do starostlivosti o kaďu. Medzi bezúdržbové druhy dreva patrí napríklad kanadský červený céder.

Na trhu nájdete aj nerezové kúpacie kade, ktorých výhoda spočíva hlavne z hygienického hľadiska, a nie je nutné pri nich tak často meniť vodu ako v drevených kadiach. Na výber máte taktiež aj plastové kúpacie kade alebo kade s laminátovou vložkou.

Spôsob vykurovania kúpacej kade

Vykurovanie kúpacích kadí je väčšinou zabezpečené pieckou, ktorá sa nachádza priamo v kadi alebo vykurovanie prebieha vďaka vonkajšej piecke na drevo.

Vykurovanie nerezových kadí je zabezpečené kotlom na pevné palivo, elektrickým vykurovaním alebo kombinovaným vykurovaním (kotlom na pevné palivo a zároveň elektrickým vykurovaním).

Odborná inštalácia kúpacej kade

Vždy je lepšie nechať inštaláciu a zabezpečenie kúpacej kade na odborníkov. Keď už investujete nemalé peniaze do kúpacej kade, mala by aj bezchybne fungovať niekoľko rokov.

Podozrivo nízka cena kúpacej kade

Nakúpiť výhodne neznamená nakúpiť to najlacnejšie, čo je na trhu.

Ak je cena príliš nízka, iste sa to odrazí aj na kvalite produktu.

Preto ak túžite po kúpacej kadi, ale všetky ceny predajcov sa vám zdajú príliš vysoké, pozrite sa po kadiach z druhej ruky.

Aj pri tom si dajte pozor, kúpaciu kaďu si pred kúpou poriadne prezrite, zhodnoťte koľko budete musieť investovať na jej prípadnú opravu a či sa vám v konečnom dôsledku táto kúpa oplatí.

Dôveryhodnosť predajcu

Lepšie je vyberať si dodávateľa s dobrými recenziami.

Takého, ktorý sa vie preukázať s dlhoročnými skúsenosťami na trhu a ktorého kvalitu výrobkov preveril čas.

Nie vždy je dobré kúpiť drahý výrobok od neznámeho predajcu, mohli by ste na to nepríjemne doplatiť.

Zákaznícky servis

Môže sa stať, že aj pri kúpe kúpacej kade sa môžu vyskytnúť nejaké problémy, nečakané situácie alebo môžete mať otázky.

Je teda dôležité sa môcť obrátiť na zákaznícky servis.

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre