Všetci sa chceme doma cítiť komfortne, ale bez ideálnej teploty vzduchu to nepôjde. Ak nám je príliš teplo alebo príliš zima, nielenže si neoddýchneme, ale ani nepodáme dobrý výkon, či pracujeme, alebo študujeme. Našťastie sú tu inteligentné riešenia.

Značka inteligentných zariadení Aqara

Uťahovanie opaskov? Pokiaľ ide o naše zdravie, určite by sme nemali ísť do extrému. Pojem teplo domova nadobúda svoju pravú podstatu, len ak to nemyslíme len obrazne. Zaslúžime si prísť do vyhriatych priestorov, keď vonku leje, mrzne alebo fúka chladný vietor. Ani naše telo si neoddýchne, ak sa bude neustále klepať od zimy. Vynaliezaví sa vynájdu a vezmú si na pomoc hrubší sveter alebo deku. Je nám však jasné, že takéto babušenie nás obmedzí v pohybe a bráni nám v niektorých činnostiach. Viete si predstaviť umývať riad alebo vysávať, keď ste zabalení do deky? Šetriť na vykurovaní sa dá aj inak, oveľa rozumnejšie. Vezmite si na pomoc značku Aqara.

Určite ste už počuli o inteligentných zariadeniach, ktoré sa správajú podľa toho, ako je naprogramovaná riadiaca jednotka, ktorá ich kontroluje a riadi. Značka Aqara má medzi inteligentnými zariadeniami šikovné termostaty na radiátory, tzv. radiátorové hlavice, ktoré možno použiť na väčšinu bežných radiátorov. Tieto hlavice sa dajú spárovať aj s externým teplotným senzorom značky Aqara, vďaka čomu prispôsobíte teplotu v interiéri teplote vonku.

Pohodlné ovládanie vykurovania u vás doma

Inteligentné termostatické hlavice na radiátory vám umožnia vykurovať podľa vlastných potrieb. Že ide o skutočne šikovné vecičky, napovie aj fakt, že hlavica dokáže vypnúť vykurovanie v prípade, ak senzor zachytí otvorené okná alebo dvere, vďaka čomu zbytočne neplytváte energiou. Vykurovanie bude výhodnejšie aj vtedy, ak si na Aqara termostatickej hlavici nastavíte ideálnu vykurovaciu teplotu v jednotlivých dňoch v týždni či dokonca aj v rozmanitých časových úsekoch. Máte v miestnosti viac radiátorov? Termostatické hlavice dokážu usmerniť vykurovanie tak, aby v priestore bola želaná teplota. Hoci majú podsvietenú obrazovku, batéria vydrží v zariadeniach celý rok.

Predstavte si, že cestujete domov z práce. Ste premrznutí a jediné, na čo myslíte, je hrejivá náruč domova. Ak v domácnosti využívate inteligentné prvky, jediné, čo musíte urobiť, je siahnuť po svojom smartfóne a nastaviť preferovanú teplotu v domácnosti prostredníctvom aplikácie. Radiátory začnú vykurovať ešte skôr, ako prídete domov, pretože ich ovládate i na diaľku. Aj toto sú bonusy inteligentnej domácnosti.

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre