Vám sa to určite nikdy nestane? Niekedy stačí naozaj len okamih a mobil ostane pred vami bezvládne ležať. Ak padol na displej, ten okamih, kým ho na seba otočíte, aby ste skontrolovali všetky škody, si poriadne zašantí s vašimi nervami. Myslite na vhodnú ochranu mobilu!

Poistite sa aj ochranným puzdrom na mobil

Keď si kúpime značkové topánky, výrobca alebo samotný predajca nás informuje, ako sa obuv starať, aby nám vydržala čo najdlhšie. Poučí nás, ako obuv nosiť, ako ju skladovať, čistiť alebo ošetrovať vhodnými prípravkami. Týmito pravidlami sa riadime hneď od začiatku, preto si spolu s novými topánkami domov odnášame aj balíček kozmetiky na obuv. Podobne by sa to malo diať aj pri kúpe nového mobilu. Mobil stojí často viac ako topánky, preto na jeho ochranu dbáme dvakrát viac. Než ho chytíme do rúk, mal by byť opatrený všetkými ochrannými prvkami, ktoré zamedzia tomu, aby ho v priebehu pár týždňov zničila mastnota, prach alebo škrabance a praskliny. Ochranné tvrdené sklo na LCD displej nestačí! Ak sa nechcete hneď po týždni zavŕtať do ponuky náhradných dielov pre váš typ mobilu, chráňte svoje zariadenie aj ochranným puzdrom, v ktorom bude chránené spredu aj zozadu. Keď budete niekedy telefonovať a mobil vám vypadne z ruky, môžete si byť istí, že ho puzdro zachráni. Ak bude, samozrejme, zatvorené.

Starostlivosť o batériu

S ochranou mobilu súvisia aj naše návyky pri jeho používaní. Vieme, aký vplyv majú napríklad na batériu zariadenia náhle zmeny teplôt, prípadne príliš chladné alebo príliš horúce prostredie. Je dôležité nechať svoj mobil pár minút aklimatizovať. Nikdy ho nenechávajte na priamom slnku či v blízkosti zariadení, ktoré vyžarujú teplo. Batériu je vhodné nabíjať, keď sa dostane na úroveň 40 %. Nabíjajte ju radšej po troche párkrát za deň, približne do hodnoty 90 %. Úplné vybitie či úplné dobíjanie batérie sa neodporúča. Ak sa vám mobil po pár mesiacoch používania prirýchlo vybíja, nastal čas vymeniť ho za nový alebo si z ponuky náhradných dielov na mobily vybrať batériu vhodnú pre váš typ mobilu. I vďaka takejto maličkej transplantácii bude vaše zariadenie opäť fungovať ako nové. Dávajte si však pozor na to, aby ste si kupovali originálne alebo OEM náhradné diely, ktoré sú oficiálne schválené výrobcami, v opačnom prípade by sa mohlo stať, že sa vaše zariadenie poškodí. Vždy sa šetriť neoplatí.

 

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre