S rozvojom internetu pribúdajú riešenia na lepšiu ochranu webových stránok – a tým aj kreativita kyberzločincov. Organizácie ako Google už niekoľko rokov pracujú na tom, aby bol web bezpečnejším miestom, a to tým, že povzbudzujú vlastníkov webových stránok, aby používali protokol HTTPS, ktorý zaisťuje, že údaje odosielané z vášho počítača na stránku, ktorú si prehliadate, sú šifrované a bezpečne prenášané.

Po vydaní prehliadača Chrome 68 Google označí všetky stránky, ktoré neprijali HTTPS, ako nezabezpečené. Všetky ostatné sa budú naďalej zobrazovať so zelenými písmenami https v URL, čo znamená, že sú zabezpečené SSL certifikátom. Vysvetlím, prečo sú certifikáty SSL pre tento proces také dôležité a aké sú ich výhody pre vašu obchodnú alebo osobnú stránku.

Čo je certifikát SSL?

Už viac ako 20 rokov sú k dispozícii certifikáty SSL (Secure Sockets Layer). SSL zaisťuje, že citlivé údaje návštevníkov vášho webu budú prenesené cez zabezpečenú sieť. Napriek tejto dôležitej zložke SSL mnoho koncových používateľov a organizácií ich prijatie oneskorilo kvôli cene certifikátov a zložitosti implementácie. Dnes je získanie certifikátu SSL oveľa jednoduchšie, pretože existujú iniciatívy, ktoré ich poskytujú zadarmo a vďaka čomu je ich inštalácia veľmi jednoduchá.

Prečo je dôležité mať SSL?

  • Zvýšenie bezpečnosti stránok. Certifikáty SSL budú v prvom rade chrániť citlivé údaje prenášané z vašej webovej lokality a na ňu. SSL certifikáty zašifrujú pripojenie a pomôžu ochrániť dáta vašich návštevníkov pred zneužitím útočníkmi.
  • Bezpečnosť pre všetky vaše subdomény. Špecifický typ certifikátu SSL, známy ako zástupný znak, vám umožňuje zabezpečiť vašu hlavnú stránku a všetky jej subdomény (napríklad blog.yourdomain.com alebo shop.yourdomain.com) jediným certifikátom SSL.
  • Dôveryhodnosť a dôvera pre vašich zákazníkov. Významnou výhodou SSL certifikátov je skutočnosť, že vám pomôžu získať dôveru návštevníkov. Vaša webová stránka sa zobrazí s bezpečnostným zámkom v paneli s adresou prehliadača.
  • Výhody SEO. Ďalšou výhodou nainštalovaného certifikátu SSL je zlepšenie SEO v hodnotení, ktoré váš web získa.

Ako získate certifikát SSL?

Najbežnejším spôsobom, ako získať certifikát SSL, je skontrolovať, či váš súčasný poskytovateľ webhostingu ponúka nejaké certifikáty SSL. Až donedávna boli všetky verzie SSL platenou funkciou. Čoraz viac spoločností však začalo vydávať bezplatné certifikáty SSL. 

Výhody aktivácie certifikátov SSL pre vaše obchodné alebo osobné webové stránky sú neuveriteľné a niektorí poskytovatelia webhostingu ich inštaláciu zjednodušili a urýchlili. Nepremeškajte naplno využiť revolúciu HTTPS, pridajte ďalšiu vrstvu zabezpečenia pre návštevníkov svojho webu a získajte si ich dôveru.

Mohlo by sa Vám páčiť

Nie je možné nechať komentáre